طراحی سایت | طراحی سایت اختصاصی | طراحی وبسایت حرفه ای | نگاه وب

تهران - اندیشه - خیابان شاهد - مجتمع گل یاس - واحد 6

5 پیشبینی جنجالی طراحی UX در سال 2019

در پایان هر سال تقریبا هر اینچ فضای دیجیتالی با خلاصه ها و پیش بینی های آینده پر می شود. این طبیعی است همه ما دوست داریم گذشته را تجزیه و تحلیل کنیم و حدس بزنیم آینده چیست. همانطور که در طراحی میبینیم، ما به طور طبیعی کنجکاویم که بدانیم که چه چیزی در 12 ماه آینده به عنوان مرسوم، واجد شرایط خواهد بود.

5 پیشبینی جنجالی طراحی UX در سال 2019

در پایان هر سال تقریبا هر اینچ فضای دیجیتالی با خلاصه ها و پیش بینی های آینده پر می شود. این طبیعی است همه ما دوست داریم گذشته را تجزیه و تحلیل کنیم و حدس بزنیم آینده چیست. همانطور که در طراحی میبینیم، ما به طور طبیعی کنجکاویم که بدانیم که چه چیزی در 12 ماه آینده به عنوان مرسوم، واجد شرایط خواهد بود. متأسفانه اغلب این پیش بینی ها کم عمق و تکراری هستند.

به نظر می رسد که ذره به ذره امسال در دهه گذشته پیش بینی شده بود که سالی از مینیمالیسم، طراحی مسطح و تایپوگرافی بزرگ باشد. هیچ کدام از این روند طراحی ذاتا اشتباه نیست. آنها به سادگی گزینه های زیبایی شناختی هستند که بسیار جهانی می باشند و همچنین کمی عمومی پسند تر و از این رو برای راه طولانی تر از 12 ماه معتبر می شوند. اما معمولا هر سال برای خواننده هیچ مزیتی ندارد.

بنابراین، به جای لیست کلاسیک پیش بینی های مکرر، ما تصمیم گرفتیم که یک زاویه تحریک آمیز و بحث انگیز تر داشته باشیم. چه چیزی باعث شده این روند تجربه کاربر را مورد بحث قرار دهد؟ همه آنها در معرض کاستی های صنعت طراحی امروز قرار دارند، که باید در سال آینده مورد بازنگری قرار گیرد. اگر راست می گوییم، سال 2019 برای صنعت طراحی شگفت انگیزی خواهد بود.

01 - امتناع از انطباق

عدم قطعیت سیاست جهانی، با تغییر موضعی به رادیکالیسم پوپولیستی، در طراحی سال 2019 منعکس خواهد شد. همانطور که جنگ جهانی دوم مردم را التیام بخشید تا به دنبال ثبات در آرامش و سادگی مدرنیسم باشند. ما پیش بینی می کنیم که در زمان کنونی طراحان را به سمت شکل جدیدی از عدم انطباق پست مدرن روی آورند.

برای برخی از طراحان این ممکن است به معنای مشارکت سیاسی مستقیم از لحاظ موضوع باشد؛ برای دیگران نیز آن در اطراف ابراز شک و تردید و رادیکالیسم در سطح سبک است. هیچ پالت رنگ پاستیلی، رابطهای مینیمالیستی و تصاویر مدرنیستی وجود ندارد. در عوض، ما انتظار داریم تا سال 2019، رنگهای کنتراست بالا، اشکال جدید تعاملات و راه حل های رادیکال باشد که وضع موجود را مورد سوال قرار دهند. عصبانیت امروز، یک بار دیگر طراحی را به سوی نوآوری هدایت می کند.

02. تعادل بهتر بین شکل و عملکرد

در طول پنج سال گذشته، طراحی دیجیتال عمدتا به جنبه بصری مربوط می شود. طراحان اصطلاحات معروف استیو جابز را تکرار می کنند: "این فقط چیزی نیست که به نظر می رسد و احساس می کند. طراحی آن چطور کار می کند." با این حال، در زمان طراحی ابزارهای مبتنی بر بردار، زمان بیشتری را صرف وقت می کنند که توانایی طراحی طراحان را برای برنامه ریزی و آزمایش کامل تجربه های تعاملی محدود می کند.

جای تعجب ندارد که روند طراحی غالب 2018 یک الگوی تعاملی پیشرفتی نیست که قابلیت استفاده و قابلیت دسترسی استثنایی را فراهم کند. در واقع، این مجموعه ای از تصاویری بود که به معنای انتقال یک تصویر برند خاص بود. از محبوب ترین ابزار ارتباطی به یک شرکت بزرگ خدمات به مشتریان، در سال 2018 به نظر می رسید که همه وب سایت هایی پر از تصاویری که به وضوح الهام گرفته از سبک های تصویر میانه قرن است. ما نمی توانیم از آن فرار کنیم: ابزارهایی که ما استفاده می کنیم، طرح های ما را شکل می دهند.

در سال 2019 این روند در حال مرگ است. چرا؟ اول از همه، طراحی کاهش یافته به زیبایی شناسی نمی تواند زنده بماند. محروم از ارزش پایدار در چشم کاربران و کسب و کار، طراحی با یک انتخاب مهم روبرو خواهد شد - تمرکز خود را بر روی کاربر دوباره بازیابی، تعادل بین فرم و عملکرد را بازیابی، و یا بازگشت به زمانی که طراحی پس از فکر بود. طراحان اجازه نخواهند داد که این اتفاق بیفتد.

در مرحله دوم، ابزارهای طراحی بردار در حال رقابت شدید از نسل بعدی ابزارها هستند: ابزار طراحی مبتنی بر کد. ابزارهای مبتنی بر کد مانند UXPin از پیش نمونه سازی پیشرفته، رندر دقیق و هماهنگ سازی با توسعه بدون نیاز به تخصص خاصی برای برنامه نویسی استفاده می کنند. این ابزارها شروع به تسلط بر بازار در سال 2019 خواهند کرد و طراحی را به سمت زیبایی شناسی خالص هدایت خواهد کرد.

03. تولد مجتمع نمونه سازی پیشرفته

طراحی کاربر محور در سال 2019 دوباره جهان را مدیریت خواهد کرد. با استفاده از آن، نمونه اولیه پیشرفته، وضعیت خود را به دست خواهد آورد. در سال 2018، محبوبیت فزاینده ای از ابزارهای طراحی بردار، به معنای ایجاد رابط های نمونه سازی، به اتصال به نقاط با بطری های استاتیک و متحرک سازی تغییرات بین دولت های از پیش تعریف شده کاهش یافت. این رویکرد طراحان بیانگر را محدود می کند و همچنین توانایی آنها برای تست نمونه های واقعی با کاربران را محدود می کند. این در سال 2019 ادامه نخواهد یافت.

سال آینده، طراحان یک بار دیگر وقت خود را به نمونه سازی پیشرفته سرمایه گذاری خواهند کرد. در نظر گرفتن ارتباط انسان با طراحی مهمتر از مبارزه با عناصر زیبایی شناختی است.

 04. طراحی قابل دسترس

ما معتقدیم که ابزارهای جدید، بی توجهی به وضعیت موجود و ایجاد مجدد موقعیت کاربر در مرکز گردش کار طراحی، چیزی را تغییر خواهند داد. مراقبت از دسترسی به یک بخش طبیعی از هر روند طراحی در سال 2019 تبدیل خواهد شد.

اعتقاد دشوار است، اما تا همین اواخر، هیچ ابزار طراحی هیچ ویژگی دسترسپذیری در آن نداشت. پلاگینهای مبتنی بر جامعه اغلب از عدم پایداری سیستم عامل طراحی شکسته بودند. هیچ کس به نظر نمی رسید که به اندازه کافی مراقبت کند تا این ویژگی های مهم را از سطح تلاش جامعه برای طبقه بندی کلاس اول پشتیبانی می کند که توسط ساز ابزار طراحی پشتیبانی می شود. امیدوارم در سال 2019، طراحی توجه بیشتری به دسترسی داشته باشد.

05. اتحاد بین طراحی و مهندسی

همانطور که طراحان به ابزارهای مبتنی بر کد تبدیل می شوند، امکان جدیدی به خود می گیرد: این فرصت برای همکاری با مهندسین کار می کند. ابزارهای بردار، طراحان را به سیلوهای خود تحویل دادند و یک فرایند "دستی" را دنبال کردند. حتی مفهوم شریف سیستم های طراحی اغلب با یک منبع حقیقی در بردارهای استاتیک و دیگری در کد پویا به پایان رسید.

ابزار طراحی مبتنی بر کد مانند UXPin، Framer X و Modulz قادر به اتصال یکپارچه به مخزن کد هستند و به طراحان اجازه دسترسی به کد تولید بدون نیاز به تخصص خاصی را می دهد. با استفاده از این ابزارها، طراحان و مهندسان می توانند یک سیستم طراحی مشترک داشته و جریان کار خود را در هماهنگی کامل حفظ کنند.

دیدگاه کاربران

برترین مقالات هفته

برچسب ها

طراحی سایت ارزان طراحی سایت طراحی سایت اختصاصی طراحی سایت حرفه ای مجنتو ووکامرس وردپرس سئو بهینه سازی سایت بهینه سازی وبسایت گوگل رتبه گوگل فریلنسر آزادکاری کسب و کار Stack Overflow رنگ سال 2018 رنگ سال طراحی گرافیک گیت هاب آندروید کاتلین گوگل زبان های برنامه نویسی در حال رشد زبان برنامه نویسی برتر برترین زبان برنامه نویسی سال 2018 kotlin google github android بازی های ویدیویی گیم گیمر تاثیر بازی های ویدیویی بر روی مغز بازی های کامپیوتری لاراول laravel توسعه نرم افزار پکیج های لاراول laravel packages ابزار طراحی سایت ابزار طراحان سایت web designers ابزار طراحی web designers tools فریمورک های html5 فریمورک های css فریمورک های طراحی سایت طراحی سایت قالب آماده طرح آماده ایده برای طراحی سایت وکتور آیکون وکتور آیکون طرح لایه باز ویو جی اس قالب رایگان قالب آماده vue js قالب رایگان vue js vue js بهترین فریمورک های php php فریمورک لاراول فریمورک فالکون فریمورک سیمفونی طراحی سایت طراحی وبسایت
تماس با نگاه وب جهت طراحی سایت