طراحی سایت | طراحی سایت اختصاصی | طراحی وبسایت حرفه ای | نگاه وب

تهران - اندیشه - خیابان شاهد - مجتمع گل یاس - واحد 6

کار اصلی یک طراح سایت چیست ؟

کار اصلی یک طراح وب طراحی صفحات وب است. در طراحی وب سایت های زیادی باید مورد توجه قرار گیرد که ممکن است هنگام بازدید از صفحه وب برای اولین بار فوراً آشکار نباشد.

کار اصلی یک طراح سایت چیست ؟

طراحی سایت چیست؟

یک طراح وب شخصی است که هم خلاق است و هم از نظر فنی تمایل دارد و از هر دو این ویژگی ها برای ساخت یا طراحی مجدد وب سایت استفاده می کند. طراح وب این توانایی را دارد تا آنچه را که برای ایجاد یک وب سایت کاربردی و آسان برای استفاده لازم است ، درک کند ، اما در عین حال آن را از نظر زیبایی شناختی برای کاربر جذاب کند.

طراحی وب یک صنعت نسبتاً جدید است که با ظهور اینترنت ایجاد شده است و به ویژه در ده سال گذشته محبوبیت خاصی پیدا کرده است ، زیرا رسانه های دیجیتالی به بخش اصلی زندگی بسیاری از افراد تبدیل شده است. بیشتر افراد برای ارتباطات ، اطلاعات ، خرید ، زندگی اجتماعی و موارد دیگر به وب متکی هستند. تقاضا برای طراحان وب به سرعت در حال رشد بوده است و در حال حاضر صنعت در رابطه با چشم انداز شغلی و رشد آینده موردی مناسب محسوب می شود.


یک طراح وب چه کاری انجام می دهد؟

کار اصلی یک طراح وب طراحی صفحات وب است. در طراحی وب سایت های زیادی باید مورد توجه قرار گیرد که ممکن است هنگام بازدید از صفحه وب برای اولین بار فوراً آشکار نباشد.

جنبه زیبایی شناختی از اهمیت بالایی برخوردار است و انتخاب رنگ ، فونت ، چیدمان و تصاویر مناسب باعث ایجاد کل شخصیت وب سایت می شود. علاوه بر در نظر گرفتن جنبه های زیبایی شناختی ، قابلیت استفاده وب سایت در اولویت قرار دارد. ایجاد صفحه ای که بازار هدف می تواند به آن ارتباط داشته باشد بسیار مهم است.

به عنوان مثال ، وب سایت با هدف کودکان باید توجه خود را جلب کند و ممکن است از رنگ های روشن و فونت خواندن آسان ، با تصاویر زیاد و متن بسیار استفاده کند. این باعث می شود آن را سرگرم کننده ، جذاب و آسان درک کنید. چیدمان و ساختار باید به راحتی دنبال شود ، و بیشتر صفحات نباید خیلی زیاد در عمق وب سایت کلیک کنند تا دسترسی به آنها آسان باشد. به طور متضاد ، یک وب سایت حرفه ای با هدف پزشکان باید نوع دیگری از تصویر را منتقل کند ، اما همچنان باید به آسانی قابل خواندن باشد و اطلاعاتی که با فرمت و دسترسی آسان سازمان یافته اند.

طراح وب کنترل کامل وب سایت را در اختیار دارد و باید ضمن ایجاد اطمینان از استفاده آسان وب سایت و دستیابی به اطلاعات ، نحوه ایجاد تصویر مناسب را درک کند.

آیا شما مناسب هستید که یک طراح وب باشید؟
محل کار یک طراح وب مانند چیست؟

محل کار به نوع خاصی از شرکتی که طراح در آن کار می کند بستگی دارد. یک شرکت طراحی وب تمایل دارد که بخشی از صنایع خلاق باشد و به طور معمول یک رویکرد معاصر در فضای اداری خواهد داشت. این نوع شرکت ها معمولاً از ایده هایی استفاده می کنند که تصور می شود روند خلاقیت را ارتقا می بخشند و هدف از ایجاد دفاتر باز هستند که در آن ایده ها و الهامات مشترک باشند. احتمالاً این نوع محل کار دارای کد لباس های گاه به گاه و جذب کارگر جوان تر است. ممکن است کار از خانه قابل قبول باشد و ساعات کاری قابل انعطاف ارائه شود.

برخی از شرکتهای بزرگ که به دلیل فعالیت زیادی در کسب و کار خود متکی هستند ، ممکن است طراحان وب داخلی داشته باشند و احتمالاً این نوع از محل کار کمی سنتی تر است.

بسیاری از طراحان وب کار آزاد انجام می دهند و از خانه کار می کنند. دفتر خانه آنها بطور کامل انتخاب می شود ، اگرچه ممکن است آنها برای مشاوره با مشتری آماده سفر شوند و محیط کار بسته به نوع مشتری یا شرکتی که با آنها کار می کنند ممکن است متفاوت باشد. این گزینه با توجه به ساعات کار و موقعیت مکانی آزادی زیادی می بخشد و گزینه بسیار خوبی است.


تفاوت بین طراحی UX و طراحی وب چیست؟

به طور کلی ، مردم کلمه طراحی (هنگام صحبت از فناوری) را فقط با طراحی بصری یا طراحی وب مرتبط می کنند. با این حال ، طراحی UX ، که مخفف "طراحی تجربه کاربر" است ، بر تجربه کاربر یا مشتری متمرکز است و "پشت صحنه" یا سمت نامرئی طراحی است.

در زیر مقایسه ای بین طراحی UX و طراحی وب است :


طراحی UX

کاربر متمرکز در مقابل فن آوری متمرکز است. بستر مستقل
فن آوری ها ، محدودیت ها و قراردادهای چندین سیستم عامل را کنترل می کند
هدف این است که عمیقا درک کند که چگونه یک کاربر درباره یک محصول فکر می کند و احساس می کند. تمرکز آن روی عادات ، نیازها ، احساسات ، اهداف و انتظارات کاربر است
اصول و فرایندها را می توان در خارج از مرورگرهای وب اعمال کرد: در برنامه های تلفن همراه ، نرم افزار دسک تاپ ، محصولات سخت افزاری ، فضاهای خرده فروشی و غیره.
براساس برنامه ریزی روی ایجاد ، اجرا یا ساخت و ساز تمرکز دارد
شامل تحقیقات کاربر و آزمایش قابلیت استفاده ، طراحی تعامل ، استراتژی محتوا است
شامل ایده های طوفان مغزی ، طراحی و پالایش است
شامل انجام نظرسنجی ها و تست های اسپلیت A / B ، ایجاد پروفایل های کاربر ، واید و نمونه های اولیه است
شخصیت ها ، سناریوهای کاربر ، عناصر پیمایش ، نقشه های سایت و ممیزی سایت را توسعه می دهد
معماری اطلاعات فریم ، طراحی تصویری در فتوشاپ
یک راه حل یا استراتژی را برای ارائه بهترین تجربه به کاربر فریم می کند
طراحی بصری ، نمونه سازی اولیه ، آزمایش قابلیت استفاده ، توسعه جلویی و تجزیه و تحلیل داده ها را کنترل می کند
تعمیر و نگهداری پس از راه اندازی و ادغام مداوم پیشرفت ها


طراحی وب سایت

متمرکز بر فناوری در مقابل کاربر متمرکز است
از رویکرد انسان محور در طراحی UX استفاده نمی کند
محدود به این دلیل که دامنه طراحی وب کاملاً به یک بستر وب گره خورده است
دانش گسترده ای در مورد طراحی گرافیک و اصول طراحی وب سایت دارد
شامل بصری ، الهام بخش و خلاق بودن و داشتن پیش بینی و خلاقیت است
به روز با تمام جدیدترین HTML ، CSS و JavaScript
همیشه از هرگونه تغییر در منظر وب آگاه باشید
بر طراحی و عناصر بصری یک وب سایت یا برنامه تمرکز دارد
شامل درک عالی از طراحی گرافیک ، نقشه های رنگی ، طراحی دکمه ، طراحی رابط ، Photoshop / Illustrator ، طراحی پیمایش ، معماری صفحه و تهیه پرونده
آخرین تکنیک های سازگاری و نوآوری های مرورگر متقابل را در نشانه گذاری ، سبک و رفتار می شناسد
رابط را با رنگ ، فونت و هویت یک برند تراز می کند
اطمینان می دهد که تصاویر برای کاربر قانع کننده هستند
محتوا را در رابط قرار می دهد تا از نظر زیبایی شناسی مطبوع باشد و درک آن برای کاربر آسان باشد

 

دیدگاه کاربران

برترین مقالات هفته

برچسب ها

طراحی سایت ارزان طراحی سایت طراحی سایت اختصاصی طراحی سایت حرفه ای مجنتو ووکامرس وردپرس سئو بهینه سازی سایت بهینه سازی وبسایت گوگل رتبه گوگل فریلنسر آزادکاری کسب و کار Stack Overflow رنگ سال 2018 رنگ سال طراحی گرافیک گیت هاب آندروید کاتلین گوگل زبان های برنامه نویسی در حال رشد زبان برنامه نویسی برتر برترین زبان برنامه نویسی سال 2018 kotlin google github android بازی های ویدیویی گیم گیمر تاثیر بازی های ویدیویی بر روی مغز بازی های کامپیوتری لاراول laravel توسعه نرم افزار پکیج های لاراول laravel packages ابزار طراحی سایت ابزار طراحان سایت web designers ابزار طراحی web designers tools فریمورک های html5 فریمورک های css فریمورک های طراحی سایت طراحی سایت قالب آماده طرح آماده ایده برای طراحی سایت وکتور آیکون وکتور آیکون طرح لایه باز ویو جی اس قالب رایگان قالب آماده vue js قالب رایگان vue js vue js بهترین فریمورک های php php فریمورک لاراول فریمورک فالکون فریمورک سیمفونی طراحی سایت طراحی وبسایت
تماس با نگاه وب جهت طراحی سایت